Перевести диалог с русского на английский:-Ты слышал, что Ольгиного дедушку отправили в дом престарелых?-Послушай, это ведь хороший выход из серьезной ситуации.-Что ты имеешь ввиду? Я слышал, что эти дома ужасны.-Не все. Кроме ...

Перевести диалог с русского на английский: -Ты слышал, что Ольгиного дедушку отправили в дом престарелых? -Послушай, это ведь хороший выход из серьезной ситуации. -Что ты имеешь ввиду? Я слышал, что эти дома ужасны. -Не все. Кроме того он может вызывать медсестру, если это необходимо. -Не думаешь же ты, что в доме престарелых лучше, чем дома? -Олины родители целый день на работе, она в школе, а за ним нужен постояный уход. -Да, Оля говорила, что он совсем беспомощный. -Я считаю, что это выход.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-Did you hear that Olga's grandfather was sent to a nursing home? -Hey, it's a good way out of a serious situation -What do you mean? I have heard that these houses are terrible .-Not all. In addition it can cause a nurse if necessary. -You do not think about you, that in a nursing home rather than at home? -Olina parents all day at work, she is at school, followed by the need is constant maintenance. Yes, Olga said that he is quite helpless. -I believe that this is a way out.
Гость
-Have you heard that Olly's grandpa was placed to senior house ? -listen...thats a nice way to solve this serious problem ! -what do you mean . I heard thats this houses are terrifying places! -Not at all ! By the way he is able to ask a nurse in case of necessity ! - Dont you think that senior house is better that his own home ? - But Olly's parents work all day and she at school , but grandpa needs a constant care ! - Yep, Olly said that he is helpless ! - Yes, thats a way out.