Перевести на английский предложения : 1.Сказка маленький горшочек. 2.Мы с моей маленькой дочкой жили в деревне. 3.Жили мы очень бедно и часто голодали.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Skazka small pot.2. We with my little daughter lived in the village.3.Zhili we are very poor and often starving.
Гость
1. Tale small pot 2. we with my young daughter lived in the village 3. We lived very poorly and often hungry