Перевести на английский. Торт был съеден мною. Дом будет построен строителями. Я родился в 1997. Задача выполнена. Картинка нарисована ребенком. Ему отдадут книгу.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The cake was eaten by me. The house will be built by builders. I was born in 1997. The task is done. The picture painted by a child. He handed the book over.
Гость
The cake was eaten by me. The house will be built by the builders. I was born in 1997. Mission accomplished. The picture drawn by a child. He will give the book.