Перевести на английский язык Врач посоветовал мне делать утреннюю зарядку. Мой друг спросил меня может ли он взять мою книгу. Они сказали, что завтра будет солнце.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The doctor advised me to do morning exercises .if he could My friend asked me to take my book .They said that tomorrow the sun will .Вот перевод
Гость
The doctor advised me to do morning exercises. My friend asked me if he could borrow my book. They said that tomorrow there'll be sun