Перевести в косвенную речь A woman hired a taxi. It began to race along, passing trams, cars, policemen, etc. The woman was

Перевести в косвенную речь A woman hired a taxi. It began to race along, passing trams, cars, policemen, etc. The woman wasfrightened, and said to the taxi driver: “Please, be careful. This is the first time I ever rode in a taxi.” “It’s all right,” answered the taxi driver. “It is the first time I ever rode in a taxi, too.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Женщина наняли такси . Он начал мчаться , проходя трамваи , автомобили, полицейские и т.д. Женщина испугалась , и сказал таксисту : "Пожалуйста, будь осторожен. Это первый раз, когда я ехал в такси . " " Все в порядке ", ответил таксист. " Это первый раз Я когда-либо ехал в такси , тоже.