Перевидите и вставьте правильно. 1. Where's Andrew? - I (don't/ am not knowing). 2. What (do you laugh at/ are you laughing at)? 3.Where (do you come from/ are you coming from)? - Russia. 4.Anna is a good golf player but she (d...

Перевидите и вставьте правильно. 1. Where's Andrew? - I (don't/ am not knowing). 2. What (do you laugh at/ are you laughing at)? 3.Where (do you come from/ are you coming from)? - Russia. 4.Anna is a good golf player but she (doesn't play/ isn't playing) very often. 5. I am sorry but I (don't understand/ am not understanding). Can you speak louder? 6.Listen! Someone (sings/ is singing). 7.You can turn the TV off. I (don't watch/ am not watching) it. 8.I usually (is leaving/ leave) my house at 8 p.m. 9. Misha is tired. He (wants/ is wanting) to go home now.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Where's Andrew? - I don't know. 2. What are you laughing at? 3a. Where do you come from? - Russia. 3b. Where are you coming from? - Russia. 4. Anna is a good golf player but she doesn't play very often. 5. I am sorry but I don't understand. Can you speak louder? 6. Listen! Someone is singing. 7. You can turn the TV off. I am not watching it. 8. I usually leave) my house at 8 p.m. 9. Misha is tired. He wants to go home now. 1. Где Андрей? - Не знаю. 2. Над чем вы смеетесь? 3а. Ту откуда родом? - Из России. 3б. Откуда едете? - Из России. 4. Анна - играет в гольф хорошо, но не очень часто. 5. Извини, я не понимаю. Можешь говорить громче? 6. Послушай! Кто-то поет. 7. Можешь выключить телевизор. Я не смотрю. 8. Я обычно ухожу из дома в 8 вечера. 9. Миша устал. Он хочет идти домой.
Гость
1. I don't know (где Эндрю? Я не знаю) 2. What are you laughing at? (Над чем ты смеёшься?) 3. Where do come from? (Откуда ты? Из России) 4. Anna is a good golf player, but she doesn't play very often (Анна хороший гольфист, но она не играет часто) 5. I'm sorry but I don't understand (извините, но я не понимаю. Вы можете говорить погромче?) 6. Someone is singing (послушай! Кто-то поёт) 7. I'm not watching it. (Ты можешь выключить телевизор. Я его не смотрю) 8. I usually leave my house at 8 pm. (Я почти всегда ухожу из дома в 8 часов) 9. He wants to go home now. (Миша устал; сейчас он хочет пойти домой)