Перевидите пожалуйста: 1 Tom (play) basketball at the moment. 2 Tom (play) basketball regularly since he was 8. 3 My Friends (go) to the park now. 4 My Friends (go) to the park at weekends 5 I (visit) my gr...

Перевидите пожалуйста: 1 Tom (play) basketball at the moment. 2 Tom (play) basketball regularly since he was 8. 3 My Friends (go) to the park now. 4 My Friends (go) to the park at weekends 5 I (visit) my grandparents every summer 6 My parents and I (live) in London for 6 years 7 I (visit) my grandparents now 8 I (know) Fred for 5 years 9 I (watch) TV at the moment 10 I (watch) TV every evening 11 I (watch) The Wild World programme every weekend for the past year
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Том (играет) в баскетбол регулярно. 3 Мои Друзья пошли() в парк сейчас. 4 Мои Друзья (пришли) в парк в выходные дни 5 Я (посещаю) моих бабушку и дедушку каждое лето 6 Мои родители и я (живем) в Лондоне в течение 6 лет 7 Я (посетищаю) бабушку и дедушку в настоящее время 8 Я (знаю) Фреда в течение 5 лет 9 Я (смотрю) TV на данный момент 10 Я(смотрю) телевизор каждый вечер 11 I (часы) Программа Дикий мир каждые выходные в течение прошлого года