Перевидите пж: 1 – Hi, Dan! What are you doing at the weekend? 2 – I’m staying at home on Saturday. 3 – What are you going

Перевидите пж: 1 – Hi, Dan! What are you doing at the weekend? 2 – I’m staying at home on Saturday. 3 – What are you goingto do? 4 – I’m going to revise for my exams. 5 – Will you be free on Saturday evening? 6 – Yes, I’m not doing anything in the evening. 7 – Good. We can watch the match on TV. I’ll come at 7.30. 8 – OK.
Гость
1,. Привет, дэн! Что ты делаешь на выходных? 2. Я остаюсь дома в субботу 3. Что ты идешь делать? (Sorry, сама не поняда этот вопрос) 4.