ПеревидитеI get up at seven o'clock. I have breakfast at a quarter past seven. I rest at two o'clock. I have lunch at one o'clock. I go to school at half past eight. I walk the dog at eight o'clock. I watch TV at five o'c...

ПеревидитеI get up at seven o'clock. I have breakfast at a quarter past seven. I rest at two o'clock. I have lunch at one o'clock. I go to school at half past eight. I walk the dog at eight o'clock. I watch TV at five o'clock. I go to bed at eleven o'clock. I do my homework at six o'clock. I read books at ten o'clock p.m. I have dinner at six o'clock. I go to work at eight o'clock a.m. I tidy up my room at the weekend.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Я просыпаюсь в 7 утра. Завтракаю в 7.15 Я отдыхаю в 2 часа дня. Я ем ланч в час дня. Я иду в школу в 8.30 Я гуляю с собакой в восемь часов. Я смотрю телевизор в пять часов. Я иду спать в одинадцать часов . Я делаю домашнюю работу в шесть часов. Я читаю книги в 10 часов вечера. Я ужинаю в 6 часов вечера. Я иду на работу в 8 утра. Я убираю мою комнату в выходные.