Перевод I spend two or there hours every day-the whole year round-practising America footboll and basketball, including weightlifting. In fact, when the school year starts I spend five hours or more per day in the gym. The reas...

Перевод I spend two or there hours every day-the whole year round-practising America footboll and basketball, including weightlifting. In fact, when the school year starts I spend five hours or more per day in the gym. The reason is that I love sport. I become more disciplined, accurate and self-confident. My father says that I'm too competitive . That's right, I don't like to lose. But, unfortunately, you can't always win. If I lose, I work much harder.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Я тратил 2-3 часа каждый день целый год практикуя американский футбол и баскетбол включая тяжёлую атлетику. Когда начинается школа я провожу 5 или более часов в фитнес зале. Это всё потому, что я люблю спорт. Я стал более дисциплиннированым, аккуратным и уверенным в себе. Мой папа говорит, что я очень люблю соревноваться. Это правда, я не люблю проигрывать. Но, к сожалению, я не могу всё время выигрывать. Если я проигрываю, я работаю в этом плане сильнее.