ПЕРЕВОД ПЛИЗ for some pupils learning at school is hard work. First of all, they always do their homework. then , they prepare interesting reports and projects and it takes a lot of time! more than that, they take an active par...

ПЕРЕВОД ПЛИЗ for some pupils learning at school is hard work. First of all, they always do their homework. then , they prepare interesting reports and projects and it takes a lot of time! more than that, they take an active part in after-school activities. For some other pupils , school is not work do at all. they don't do anything . they even don't always do their homework. they just have fun
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Для большинства учащихся учиться в школе тяжёлая работа. Сначала, они всегда делают их домашнюю работу. Затем, они начинают интересоваться докладами и проектами и это занимает кучу времени! Более того, они принимают активное участие в после-школьных занятиях. Для остальных учеников, школа вовсе не работа. Они не делают ничего. Они постоянно даже не делают их домашнюю работу. Они просто веселятся.