Перевод:Посмотрите на картины снова. Какие секции британская школьная библиотека имеет? У Вас есть те же самые секции в Вашей школьной библиотеке? Если нет,то какие они? 10-12 предложений. желательно на английском.
Перевод:Посмотрите на картины снова. Какие секции британская школьная библиотека имеет? У Вас есть те же самые секции в Вашей школьной библиотеке? Если нет,то какие они?
10-12 предложений. желательно на английском.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
On the pictures we can see the library. There are a lot of sections in it . For example : adventure books , fairy tailes , since fiction , novels , poems and also encyclopedias ... and there are a lot of detective stories , because British students like it most of all ... And now I would like to tell us about our library - It is a very big room , where you can borrow any book and also dictionary or guidebook . There are a lot of sections too ! . It is very using and beautifal , bacause you can find any book , if you need ...!!!