Перевод,транскрипция слов:bored, disappointed ,excited nervous,relaxed, unhappy, pet, owner, better, worse, bigger, smaller, colder, hotter, easier, harder, more boring, colourul ,expensive, autumn, spring, summer, win...

Перевод,транскрипция слов:bored, disappointed ,excited nervous,relaxed, unhappy, pet, owner, better, worse, bigger, smaller, colder, hotter, easier, harder, more boring, colourul ,expensive, autumn, spring, summer, winter.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
bored [bɔːd],  excited [ɪk'saɪtɪd ],  happy ['hæpɪ],  nervous ['nɜːvəs],  relaxed [rɪ'lækst],  scared [skeəd],  unhappy [ʌn'hæpɪ]