Перведите текст пожалуйста. Omar’s day My name is Omar and I’m nine. I come from Kazakhstan and I live in London now. I go to school. I get up at half past seven in the morning and I have breakfast at eight o’clock. School st...

Перведите текст пожалуйста. Omar’s day My name is Omar and I’m nine. I come from Kazakhstan and I live in London now. I go to school. I get up at half past seven in the morning and I have breakfast at eight o’clock. School starts at nine and we have seven lessons every day. We learn English, French, Mathematics, Science, History, Geography, Art, Computer studies and Home Economics. I like Maths and English but I don’t like History. Lunch is at one o’clock. I have lunch at school. In the afternoon, we have lessons or sport. School finishes at a quarter to three. I go home. Before supper, I read or play with my English friends. We have supper at seven o’clock and then I do my homework or watch TV. I go to bed at ten o’clock.(спасибо огромное зарание)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Меня зовут Омар и мне девять. Я родом из Казахстана и я сейчас живу в Лондоне. Я хожу в школу. Я встаю в половине восьмого утра и я завтракаю в восемь часов. Школа начинается в девять и у нас каждый день семь уроков. Мы учим английский, французский, математику, науку, историю, географию, искусства, информатики и Домоводства. Мне нравится Математика и английский, но я не люблю истории. Обед в час дня. Я обедаю в школе. Во второй половине дня, у нас есть уроки или спорт. Школа заканчивается без четверти три. Я иду домой. До ужина, я читаю или играю с моими английскими друзьями. Мы ужинаем в семь часов, а затем я делаю мое домашнее задание или смотреть телевизор. Я ложусь спать в десять часов.
Гость
день Омара меня зовут Омар.Мне 9 лет . Я живу в Казахстане и люблю Лондон.Я хожу в школу.Я встаю в 7 утра и завтрак у меня в 8 часов