Первое сделал помогите остальное есть какие то вопросы, пишите в коменты

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I study in a...(класс в котором учишься)form. My school (номер школы, если названо в честь когото пишешь: named after...(имя в честь кого).It is situated in the ... (Улица и номер дома).I usually take part in all school competitions. I draw, sing, swim very well. But firstly I am good at football. I have many strong points : mathematic, English, literature and so on. Also Ifond of reading and writing some poems.