ПИСЬМО 19. Вот отрывок письма от английского друга по переписке Джека (Jack): … Today I have a very nice day at school. Where are you today? What do you see? What do you usually do? … Напишите  письмо Джеку, в котором нужно отв...

ПИСЬМО 19. Вот отрывок письма от английского друга по переписке Джека (Jack): … Today I have a very nice day at school. Where are you today? What do you see? What do you usually do? … Напишите  письмо Джеку, в котором нужно ответить на его 3  вопроса. Не забудьте:   1) обратиться к другу по имени;                           2) попрощаться с другом                           3)  подписать письмо. Адрес и дату писать не нужно.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Dear Jack, Thanks for your recent letter. I was glad to get a letter from you again Today I went to the theater. In there I saw performance . It performance was very interesting, I very like it ... Well, I'd better go now as I have my homework, goodbye! Yours, ( твоё имя на английском )