Письмо другу на английском языке Дружеское письмо может быть написано как старому другу, так и новому, неизвестному другу. Тон письма должен показывать вашу любовь и заботу о друге. О чем можно и нужно написать в письме другу н...

Письмо другу на английском языке Дружеское письмо может быть написано как старому другу, так и новому, неизвестному другу. Тон письма должен показывать вашу любовь и заботу о друге. О чем можно и нужно написать в письме другу на английском языке?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Dear Ann,Thank you very much. I was glad to get your letter. I was surprised, that you can ride a horse on a horse.  Certainly, this my hobby. I began to play the this musical instrument when I was nine years ago. Now I play very difficult musical compositions.Moreover, I took part in a few competitions. I am sure that difficult enough to play the guitar, because you must much practice, to be successful. In respect of my dream, I would like to become a famous guitarist. I am sorry, but I must go to musical school. I will write to you soon yet! With the best wishes, Dan