Письмо на английском про отдых в какой-либо стране или городе(в каком отеле отдыхали,куда ходили,ездили,достопримечательности)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ты мальчик или девочка?
Гость
I want to tell about my trip to London. London is a beautiful and amazing town. I am staying in luxe hotel near city centre.Yesterday I and my best friend went to sightseeing. We visited Buckingham palace. It was so interesting! Also we have visited Britain museum. There are a lot of ancient things. I have taken a lot of photos. Also we are going to ride on London eye.