План характеристика річки Маккензі1.назва річки її походження.2 басейн океану,до якого належить річка3.місце витоку і гирла,напрямок течії 4.особливості будови річкової долини у верхній,середній,та нижній течії;наявність,порогі...

План характеристика річки Маккензі1.назва річки її походження.2 басейн океану,до якого належить річка3.місце витоку і гирла,напрямок течії 4.особливості будови річкової долини у верхній,середній,та нижній течії;наявність,порогів,водостадів. 5.основні протоки річки. 6.географічні пояси що їх перепитає річка 7.види живлення річки 8.особливості водного режиму 9.господарське використання річки 10.проблеми господарського використання і заходи які вживаються для збереження вод річки
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Маккензі (Mackenzie, інд. Deh Cho) — найбільша річка Канади і всього американського Півночі протяжністю понад 4,5 тис. км. Названа на честь відкрив її Олександра Маккензі. Була відкрита і вперше пройдена А. Маккензі в 1789 році. Спочатку називалася річкою Дисаппоинтмент (англ. Disappointment, «Розчарування» або «Незадоволення») . Витоком Маккензі вважається Велике Невільниче озеро впадає річка в затоку Маккензі моря Ботфорта Північного Льодовитого океану. Спосіб живлення Маккензі: снегодождевой. Притоки Маккензі: Лиард (лівий) , Арктик-Ред-Рівер (лівий) , Пил (лівий) , Велика Ведмежа (правий) . Замерзання Маккензі: замерзає у вересні – жовтні, розкривається в травні, у пониззі – на початку червня. Довжина судноплавних шляхів всієї річкової системи річки Маккензі 2200 км — від Уотеруэйса на річці Атабаска до порту Тактояктук на узбережжі Північного Льодовитого океану.