Плиз даю 20 балов за решенье сделать вопрос-ответ (английский) внизу есть образец

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
DID SHE DO TO SCHOOL? --- YES, SHE DID.                                                                  DID SHE BUY A MAGAZINE? --- NO, SHE DIDN"T.                                                           DID SHE CLEAN MY ROOM AFTER SCHOOL? --- YES, SHE DID.                                    DID SHE READ A POEM? --- NO, SHE  DIDN"T.                                                                 DID SHE PLAY TENNIS? --- YES, SHE DID.                                                                     DID SHE DO EXERCISES? --- NO, SHE DIDN"T.                                                               DID SHE WATER THE FLOWERS IN MY ROOM? --- YES, SHE DID.                                  DID SHE  MEET GRANDMA AT THE BUS STOP? --- NO, SHE DIDN"T.                               DID SHE GO TO THE ZOO? --- YES, SHE DID.                                                                DID SHE DRAW A PICTURE? --- NO, SHE DIDN"T  ☻☻☻