По англискому Страница #166 номер 1 1.Complete the chart (Adjective) (Comparative) (Superlative) _________ more dangerous __________ _________ ____________ best bad ____________ __________ intere...

По англискому Страница #166 номер 1 1.Complete the chart (Adjective) (Comparative) (Superlative) _________ more dangerous __________ _________ ____________ best bad ____________ __________ interesting ____________ __________ _________ bigger __________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
______dangerous__ more dangerous ___the  most dangerous _______  ________good        better_ ___________the _ best bad ______worse______the worst  __________ interesting ______more interesting______the  most interesting __________ _____big ____ bigger ____the biggest ______