По ассоциации соедини попарно слова из двух рамок и напиши их 1) wife- family- cake- telephone- day- count- present- pupil- tadle- toy- 2)birthday-parens- candle- train- chair- today - husband- friend- write...

По ассоциации соедини попарно слова из двух рамок и напиши их 1) wife- family- cake- telephone- day- count- present- pupil- tadle- toy- 2)birthday-parens- candle- train- chair- today - husband- friend- write- numder-
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Wife-husband Family-parents Cake-candle Telephone-number Day-today Count-write Present-birthday Pupil-friend Table-chair Toy-train
Гость
wife - husband, family - parents, cake - candle, telephone - number, day - today, table - chair, count - train    , present - birthday, pupil - write, toy - friend, воможны ошибки у вас в словах, проверьте и напишите мне еще раз, из-за них возможно я где-то ошиблась