По бел мове .устауце ИК або ЫК сонечныя зайч...и,дзе схавалили пальч...и,дзе схавали роц...и,

По бел мове .устауце ИК або ЫК сонечныя зайч...и, дзе схавалили пальч...и, дзе схавали роц...и,
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Сонечныя зайчыкі, дзе схавлi пальчыкі, дзе схавали роцікі, вусікі, жывоцікі? Круглыя, як мячыкі, сонечныя зайчыкi, як вiдаць, не чуюць, бегаюць, танцуюць. Суфікс _ЫК_ ужываецца пасля цвёрдых няпарных, зычных, ІК- пасля мяккіх, цвёрдых