По братски выручите. 5.4, 5.5, 5,6 английский язык для ссузов Агабекян

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
5.4 1) Where do you work? 2) Why were you late? 3) Who did you see? 4) What will you do? 5) How does she feel? 6) Is Moscow in Russia? 7) Does John prefer tennis or football? 8) Has it been snowing? 9) How many children have you got? 10) Is Ted's hair black or brown? 5.5 1) What 2) When 3) Where 4) How many Сколько успел