По три предложения утвердительных,отрицательных,вопросительных предложений на Present( Continious,Perfect,Perfect Cintinious) Tens.СРОЧНО!?

По три предложения утвердительных,отрицательных,вопросительных предложений на Present( Continious,Perfect,Perfect Cintinious) Tens. СРОЧНО!?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Present Simple I usually walk in parks. I don't drink too much coffee. What does she do? Present Continuous I'm reading a book. She is not dancing now. Is he washing a dishes? Present Perfect I have lost my keys. I haven't finished my homework yet. Where have you gone? Present Perfect Continuous I have been working all night last night. I haven't been watching TV for a long time. Have you been sitting on the chair for a long time?