Подберите к глаголам (1 – 10) соответствующие им синонимы (a – j): 1. to trade a. to hire 2. to buy b. to lend 3. to supply c. to exchange 4. to rent d. to use 5. to loan e. to have 6. to compete f. to purchase 7. to create...

Подберите к глаголам (1 – 10) соответствующие им синонимы (a – j): 1. to trade a. to hire 2. to buy b. to lend 3. to supply c. to exchange 4. to rent d. to use 5. to loan e. to have 6. to compete f. to purchase 7. to create g. to provide 8. to produce h. to make 9. to consume i. to manufacture 10. to own j. to challenge
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. to trade - c. to exchange 2. to buy - f. to purchase 3. to supply - g. to provide 4. to rent -  a. to hire 5. to loan - b. to lend 6. to compete - j. to challenge 7. to create -  h. to make 8. to produce - i. to manufacture 9. to consume - d. to use 10. to own - e. to have