Подберите названия группам слов, вставьте их вместо пропусков 1. aschool, a college, a university — ...; 2. geography, history, arithmetic — ...; 3. adiploma, a certificate, a degree — ...; 4. general education, vocational educ...

Подберите названия группам слов, вставьте их вместо пропусков 1. aschool, a college, a university — ...; 2. geography, history, arithmetic — ...; 3. adiploma, a certificate, a degree — ...; 4. general education, vocational education, special education — ...;
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 institutions 2 subjects 3 documents 4 pedagogics