Подобрать синонимы к словосочетаниям. Паветра свежае......, чалавек моцны......, задача лёгкая....., сабака злы....., дзяучынка iдзе....., след свежы...., веды моцныя....., партфель лёгкi....., зiма злая....., восень iдзе.......

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Паветра свежае,чыстае чалавек моцны,дужы задача легкая,простая сабака злы,сярдзиты дзяучынка идзе,крочыць след свежы,новы веды моцныя,грунтоуныя партфель легки,няцяжки зима злая,халодная восень идзе,наступае