Подскажите Translate the sentences into Russian/ 1. When I was five,I lived in a house which was very old. - 2. The girl who is talking to you is my friends sister. - 3 Yesterday Sasha spoke to a woman who knew his grandfather....

Подскажите Translate the sentences into Russian/ 1. When I was five,I lived in a house which was very old. - 2. The girl who is talking to you is my friends sister. - 3 Yesterday Sasha spoke to a woman who knew his grandfather. - 4. She liked the present which her brother gave her. - 5. There were some children in the room when Mum came home. -
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Когда мне было 5,я жыл в доме,который был очень старый. 2)Девочка которая говорит,моя сестра. 3)Вчера Саша говорила з женщиной,которая знает ее дедушку. 4)Она любит подарки,которые ей дал брат. 5)В комнате были дети,когда мама пришла. Извините если есть ошыбки.