Подставь предлоги в пробелы. 1.I am worried --- the exam. 2.She is good --- singing. 3.She climbs --- ropes. 4.What is --- TV tonight. 5.Well, let"s go --- the cinema.

Гость
1. about 2. at 3. without 4. on 5. to.
Гость
1) about 2) at 3) without 4) on 5) to