Поиогиите заачет сроччноо!!!!Составить пять типов вопросов:The frequently provide a useful background

Поиогиите заачет сроччноо!!!!Составить пять типов вопросов:The frequently provide a useful backgroundof indirect information.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Do they frequently provide a useful background of inderect information? (общий вопрос) 2.They frequently provide a useful background of indirect information.,don't they? (разделительный вопрос ) 3.Do they frequently or seldom provide a useful background of indirect information?(альтернативный вопрос ) 4.What do they frequently provide? (специальный вопрос к предложению ) 5.Who provides a useful background of indirect information ?(специальный вопрос к подлежащему )