Помоги по английскому языку задание помоги продавцу сделать рекламу его товара впиши нужные слова TEKCTRed and Big carrots, ....cheese,... cakes,....tea,......cabbages,.....sweets,....eggs. CЛОВАred,big,white,...

Помоги по английскому языку задание помоги продавцу сделать рекламу его товара впиши нужные слова TEKCT Red and Big carrots, ....cheese,... cakes,....tea, ......cabbages,.....sweets,....eggs. CЛОВА red,big,white,a lot of,strong,nice,good,green.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
#3 I have got : red and big carrots, white and good cheese, big and nice cakes, strong and green tea, a lot of green cabbages, nice sweets, white nice eggs.