ПОМОГИ правильно вставить Present Simpl или Contunuos!!! 1)What (you/do)? 2)Yes,a lot.How much it cost? 3)How often (you/clean) your room? 4)Lisa.......(study) hard these days. Вместе с пощниками.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)What are you doing? 2)Yes,a lot.How much does it cost? 3)How often do you clean your room? 4)Lisa is studying hard these days.