Помогиите!!Выбрать правильную форму.1)How many students (learn/study) English in your class?2) Must I (learn/study) this rule? Yes, you must3) She is a (quite/quit) girl4) I am (quite/quit) girl. We can go5) I have eaten three ...

Помогиите!! Выбрать правильную форму. 1)How many students (learn/study) English in your class? 2) Must I (learn/study) this rule? Yes, you must 3) She is a (quite/quit) girl 4) I am (quite/quit) girl. We can go 5) I have eaten three cakes but I'm still hungry. Can I take the forth (one/ones)?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Study 2.Learn 3.Quiet-тихий (видимо опечатка) 4.Не понимаю смысла предложения. Я (довольно/выйти) девочка.Мы можем идти 5.One