Помогите! 1) A: Do уou alweys go to the cinema on Sandays? B: a) I'm going out on Sanday.b) Not every Sanday. 2) A: What's she doing? B: a) She makes a fruit salad. b) She's meking a fruit salad. 3) A: Are you talking t...

Помогите! 1) A: Do уou alweys go to the cinema on Sandays? B: a) I'm going out on Sanday. b) Not every Sanday. 2) A: What's she doing? B: a) She makes a fruit salad. b) She's meking a fruit salad. 3) A: Are you talking to me? B: a) Yes, I am. b) Yes, I do. Заранее спасибо!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) b Not every Sunday 2)a She makes a fruit salad 3)a yes,I am