Помогите 10 предложений!!! С предложения: I (be) a pupil too. She (study) well. до предложения: His sisters (go) to school. Заранее спасибо!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am a pupil. I go to school.  My sister ia pupil too. She studies well.  Tom and Bob are fine.  You are in the park  They have got a house  My uncle has got a car I have lunch  Tom has lunch  His sisters go