Помогите! Англ. яз. учебник М .З. Биболетова, О. А. Денисенко, Н. Н. Трубанева страница 32 упражнение 2 Придумай рассказ о предстоящих каникулах в волшебной стране.Воспользуйся планом. We will go to fairy land in ... . It will...

Помогите! Англ. яз. учебник М .З. Биболетова, О. А. Денисенко, Н. Н. Трубанева страница 32 упражнение 2 Придумай рассказ о предстоящих каникулах в волшебной стране.Воспользуйся планом. We will go to fairy land in ... . It will be ... .We will live in ... . There will be a bedroom in our house. We will have TV, ... in our room. We will play ... . Let"s go to fairy land together!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 we will go to fairy land in Apple country 2 It will be summer.We will live in house 3 There will be a bedroom in our house. We will have TV, bed in our room 4 We will play badminton. Let's go to fairy land together!