Помогите английский не шарю в нем упр 4 срочноо заранее огромное спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Penny and Tim will be annoyed if Charlie is late If you ask Jay he will give you Anna's address You won't be healthy if you don't eat enough fruit If we visit Lightning Ridge we will be able to watch the famous goat races If I don't do my homework I won't be able to go out later Charlie will eat your chips if you won't finish them