Помогите дать ответы на вопросы:Write about your favourites.1 What is your favourite animal?_______________________________________2 What is your favourite subject?_______________________________________3 What is your favourite...

Помогите дать ответы на вопросы: Write about your favourites. 1 What is your favourite animal? _______________________________________ 2 What is your favourite subject? _______________________________________ 3 What is your favourite number? _______________________________________ 4 What is your favourite letter of the English alphabet? _______________________________________ 5 What is your favourite English word? _______________________________________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favourite animal is a tiger. My favourite subject is English. My favourite number is 7. My favourite letter of the English alphabet is "H". My favourite English word is "peace".