Помогите даю 15 баллов заренее спасибо))) работа моей мечты(all about me 4 класс кузовлев с 110 рабочей тетради)(про врача) I like.............. I am good at ......................... I can ..................... I am going to.....

Помогите даю 15 баллов заренее спасибо))) работа моей мечты(all about me 4 класс кузовлев с 110 рабочей тетради)(про врача) I like.............. I am good at ......................... I can ..................... I am going to..................................................................................................................... .............................................................................................................................................. I............not............to.............................................................. ................................................................................................... I.................. ................ to be.......................................................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I like to help people. I am good at biology, anatomy and chemistry. I can treat patients. I am going to be a good doctor. It's very interesting and hard work. I don't want to be a singer, dancer or actor. I see my mission in that to be a doctor. I am going to be a doctor because I like this profession.