Помогите изменить предложения в презент симпл она пьет кофе она звонит по телефону он сажает цветы он работает в саду они моют собаку она играет с другом

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
She drinks coffee She is on the phone He plants flowers he's working in the garden They wash the dog She plays with a friend
Гость
She drinks coffee. She calls on the phone. He plants flowers. He works in a garden. They wash a dog. He plays with his friend.