ПОМОГИТЕ! КАК ЧИТАТЬ ЭТОТ ТЕКСТ?? НЕ ПЕРЕВОД, А ИМЕННО КАК ПРОИЗНОСИТЬ СЛОВА? The destruction of flora and fauna - one of the serious problems. we need to fight this! protection of the territory (nature reserves); creation of ...
ПОМОГИТЕ! КАК ЧИТАТЬ ЭТОТ ТЕКСТ?? НЕ ПЕРЕВОД, А ИМЕННО КАК ПРОИЗНОСИТЬ СЛОВА?
The destruction of flora and fauna - one of the serious problems.
we need to fight this!
protection of the territory (nature reserves);
creation of nurseries for breeding rare and endangered animals;
to feed the animals
to put the poachers in jail
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Зэ диструкшин ов флора энд фауна- уан ов зэ сериоуз проблэм.
уи нид ту файт зыс.
протэкшен ов зэ территори (найчур ресюрвэс);
крейшен ов нурсэриес фо бридинг рэе энд эндэнджерэд энималс;
ту фид зэ энималс
ту пат зэ почерс ин джэил
Гость
Зэ дистракшн оф влора энд фона- уан оф зэ сириос проблемс. Уи нид ту файт зис! Протэкшн оф зэ територи( нэйче резёрвз); криэшн оф нёсэрис фор бридинг рэйр энд индэнджеред энималс; ту фид зэ энималс ту пут зэ почирс ин джэйл. Вроде так, но мб ошибки