Помогите мне написать на английском рассказ "how to take care of my pet" ( у меня собаки, кошки и рыбки)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I love animals, I have a house animals such as dogs, cats rybki.Rybki-calm, when I'm lonely, I like to talk to fish, they listen to me very carefully, it allows me to vygovoritsya.S dog with a cat can play, it gives me pleasure.