Помогите мне нужно написать предложения со словами :look after ,look forwand to,look for,look at,look up

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I need to look after my little sister. LOOK. I'm looking for my keys. LOOK FOR. Look at this beautiful sky! LOOK AT. Look up, and you will see stars shinning. LOOK UP. I'm looking forward to see my friend next summer! LOOK FORWARD TO.