Помогите мне пожалуйста со временем.   Look and write the time. 2:15 It's quarter past two. 8:30 .....? 3:45 .....? 2:30 .....? 11:20 ...? 7:55 .....?

Гость
8 30 a half past eight 3 45 to quarter to four 2 30 a half past two 11 20 twenty past eleven 7 55 five to eight