Помогите! Надо исправить ошибки. Cats can sing. A frog is ping. A rabbit is red. Dogs can skip. A cockerel has got ten cloc

Помогите! Надо исправить ошибки. Cats can sing. A frog is ping. A rabbit is red. Dogs can skip. A cockerel has got ten clocks. Hens can swim. Спасибо!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Cats can`t sing. 2. A frog isn`t pink. 3. A rabbit isn`t red. 4. Dogs can`t skip. 5. A cockerel hasn`t got ten clocks. 6. Hens can`t swim.