Помогите, надо переставить слова что бы получилось предложение. 1. ofter\ at\ Andrea\parties\ photos\takes 2. films\ like\ My\ romentic\ always\ grandparents 3. am\ I\Mondays\ on\ tired\ usually\ very 4. about\ aunt\ Argentina\...

Помогите, надо переставить слова что бы получилось предложение. 1. ofter\ at\ Andrea\parties\ photos\takes 2. films\ like\ My\ romentic\ always\ grandparents 3. am\ I\Mondays\ on\ tired\ usually\ very 4. about\ aunt\ Argentina\ her\ in\ Elly\ often\ speaks 5. are\ for\ late\ never\ school\ You 7. dog\ My\ sometimes\ TV\ watches\on\ football
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Andrea ofter takes photos parties 2.My grandparents always like romantic films