Помогите надо сочинение по плану даю 15 балов!!! 1.Are you cinema-goer? 2.What film do you like to watch/do you care for? 3.What is your favourite film? 4.What kind of film is it?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I like going to the cinema. I can say that i'm real cinema-goer. Most of all I like watching cinema with my friends. I like watching detectives, my favourite film is "Sherlock Holmes". It is very exciting detective with unexpectet sujet like. I reccomend everyone to watch it.