Помогите написать 8 предложений на английском языке что я ем на завтрок обед и ужин. От имини девочки 2 класс. Пожалуйста.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
for breakfast I drink tea and a bun. I can drink a glass of kefir. but still I love the salad. I eat soup for lunch. the second the potatoes with a chop. And sings tea or compote. but you can porridge for dinner. sdayu apple or banana. I hope not to get fat !!!