Помогите написать на английском языке про закооны в школе пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)we must  wear a uniform 2)we must eat in the dining room 3)we must say:"hello"to teachers 4)we must do homework
Гость
every pupil must wear a school uniform everybody must be clean and accurate pupils must come to school in time pupils mustn't use phones and laptops pupils mustn't run and scream during breaks pupils mustn't quarrel and fight pupils must do their homework pupils must be quite during lessons pupils must respect teachers and each other